Aktualności Centrum Ratownictwa i Pierwszej Pomocy - Ratea

pierwsza pomoc - zatrzymaj się i żyj Zatrzymaj się i żyj

W ramach akcji „Odpowiedzialności w biznesie” podjęliśmy decyzję o wsparciu kampanii społecznej "Zatrzymaj się i żyj". Celem kampanii jest zmniejszenie ilości wypadków do których dochodzi na przejazdach kolejowych. Nasze wsparcie polega na urozmaiceniu zajęć dla młodzieży o bezpieczeństwie na przejazdach kolejowych o pokazy i naukę udzielania pierwszej pomocy.

Pierwsza pomoc w komunikacji miejskiej w Łodzi i Krakowie Pierwsza pomoc w komunikacji miejskiej w Łodzi i Krakowie

W ramach poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Łodzi i Krakowa wspólnie z "Telewizją M" przygotowaliśmy cykl spotów o pierwszej pomocy, które będą wyświetlane w komunikacji miejskiej. Prezentujemy na nich zasady udzielania pierwszej pomocy osobom nieprzytomnym jak i najczęściej spotykanych stanów nagłych.

Targi Moje Dziecko w Warszawie

pierwsza pomoc - dzieciom W ramach akcji zwiększania świadomości społecznej dotyczącej pierwszej pomocy gościliśmy na targach "Moje Dziecko" realizowanych na Warszawskim Torwarze. Osoby odwiedzające nasze stanowisko mogły nauczyć się resuscytacji krążeniowo oddechowej i pierwszej pomocy w przypadku zakrztuszenia.

Odpowiedzialni w biznesie

W ramach akcji „Odpowiedzialności w biznesie” podjęliśmy decyzję o bezpłatnej organizacji szkoleń i pokazów pierwszej pomocy dla Fundacji "Mam Marzenie". W ramach pierwszej akcji wspieraliśmy warszawski oddział fundacji w organizacji „Dnia marzeń” ucząc pierwszej pomocy i zabezpieczając medycznie imprezę.

pokaz pierwszej pomocy SGHPokaz i warsztaty pierwszej pomocy w SGH

I Ty bądź jak David Hasselhoff w „Słonecznym patrolu”, cały sztab lekarzy ze szpitala w Zielonej Górze czy Chirurdzy! Sam doktor House nie powstydziłby się umiejętności, które i Ty możesz zdobyć! Pod tym hasłem odbył się pokaz i warsztaty z zakresu pierwszej pomocy w Szkole Głównej Handlowej w ramach Dni Motoryzacji organizowanego prze Niezależne Zrzeszenie Studentów SGH. Podczas pokazu stworzyliśmy pozoracje wypadku na torze kartingowym w "Auli Spadochronowej", a podczas warsztatów uczyli się zagadnień kursu podstawowego pierwszej pomocy z rozszerzeniem o defibrylacje.

pierwsza pomoc dzieciom TVNNasi instruktorzy w TVN

W ostatnim tygodniu miały miejsce dwa zdarzania nagłośnione przez media, gdzie dyspozytor straży pożarnej i policji instruował jak udzielić pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia. W związku z tymi wydarzeniami zostaliśmy zaproszenie przez telewizję TVN do nagrania filmu instruktażowego i udzielenia wywiadu. Film instruktażowy, został wyemitowany 22.02.2012 w wieczornych faktach, a wywiad z Anną Matyszewską dotyczący kursów udzielania pierwszej pomocy dzieciom ukazał się na żywo 26.02.2012 w „Dzień dobry TVN”. Mamy nadzieję, że te działania zachęcą wszystkich do nauki udzielania pierwszej pomocy bo od tych czynności może zależeć życie naszych bliskich. Reportaż dostępny jest na stronie TVN.

Najczęściej prowadzimy szklenia w następujących miastach:Ratea - Kurs pierwszej pomocy Warszawa

Kurs pierwszej pomocy Warszawa

Kurs pierwszej pomocy Łódź

Kurs pierwszej pomocy Poznań

Kurs pierwszej pomocy Bydgoszcz

© Ratea - Kurs pierwszej pomocy w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Bydgoszczy i Toruniu