Ratea - Imprezy integracyjneImprezy integracyjne dla firm

Grupa poszukiwawcza

Podzieleni na grupy uczestnicy otrzymują mapę i wskazówki jak dotrzeć do poszkodowanego. Poszkodowany jest ciężko ranny dlatego liczy się każda chwila. Zespoły są oceniane pod kątem szybkości dotarcia do poszkodowanego, fachowości udzielonej pomocy i przede wszystkim współpracy. Przed wyjściem na akcję dla ochotników zapewnić możemy krótkie szkolenie ze znajomości mapy.

Zawody w pierwszej pomocy

Ratea - Imprezy integracyjneTutaj również liczy się praca zespołowa! Jako grupa uczestnicy docierają kolejno na każdy z 6-8 wyznaczonych punktów. Na każdym z nich muszą się wykazać umiejętnością udzielenia pierwszej pomocy w innej sytuacji mogą nimi być (wypadek rowerzysty, wybuch pieca gazowego- kilku poszkodowanych, wypadek komunikacyjny, omdlenie z urazem głowy itp.). Zespoły są oceniane pod kątem profesjonalizmu udzielonej pomocy i przede wszystkim współpracy. Po zawodach proponujemy organizacje grilla.

Odbicie rannego

Akcja rozegra się na dawnym obiekcie wojskowym. Zadaniem grupy będzie odbicie rannego. Ratea - Imprezy integracyjneDziałanie w trudnych warunkach z różnego rodzaju pozoracjami integruje zespół odpowiadający na co dzień za udzielanie pierwszej pomocy. Uczestnikom proponujemy udział w biegu sprawnościowym, sprawdzenie własnych możliwości fizycznych, ale nastawieniem także na współpracę w zespole. Następnie każda z grup będzie rywalizować w odnalezieniu i uwolnieniu poszkodowanego, który wymaga udzielenia mu pierwszej pomocy i natychmiastowej ewakuacji z miejsca zagrożenia. Wszystkie zajęcia zostaną omówione przy ognisku, przy którym będzie można kontynuować dalszą część imprezy.

Ceny negocjowane są indywidualnie w zależności od ilości uczestników.

Jurajska Grupa Ratownicza

Uczestnicy wcielacie się w rolę Jurajskiej Grupy Ratowniczej. Ich zadaniem jest patrolowanie szlaków i działanie podczas różnych zdarzeń z jakimi zmagają się ratownicy Jurajskiej Grupy GOPR. Czas między patrolami i akcjami ratowniczymi poświęcacie na doskonaleniu swoich umiejętności ratowniczych i kondycji fizycznej.

© Ratea - Kurs pierwszej pomocy w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Bydgoszczy i Toruniu