Pokazy ratownictwa i pierwszej pomocy

Pokaz pierwszej pomocy i ratownictwa - Warszawa i Łódź Pokazy są formą urozmaicenia Państwa impresy o elementy związane z pierwszą pomocą i ratownictwem. W ramach pokazów pierwszej pomocy i ratownictwa proponujemy stworzenie punktów nauczania pierwszej pomocy i pokazów ratowniczych z udziałem profesjonalnych służb ratowniczych.

Punkty nauczania pierwszej pomocy

Resuscytacja krążeniowo oddechowa

Na punkcie uczestnicy uczą się podejścia do poszkodowanego, oceny jego stanu, wezwania pomocy, oraz resuscytacji krążeniowo oddechowej dzieci i dorosłych wg. aktualnych wytycznych.

Pokaz pierwszej pomocy i ratownictwa - Warszawa i PoznańPostępowanie z poszkodowanym nieprzytomnym

Osoby przybywające do tego stanowiska uczą się układania poszkodowanego w różne pozycję np. pozycję boczną, przekręcanie bezpieczne z brzucha na plecy, oraz zasad postępowania z poszkodowanym nieprzytomnym.

Pierwsza pomoc w wypadkach komunikacyjnych

Na punkcie uczestnicy uczą się prawidłowego zabezpieczenia miejsca zdarzenia pod kątem wypadków komunikacyjnych, oceny stanu poszkodowanego w samochodzie i ewakuacji z niego. Punkt wyposażony jest w okulary, które symulujące widzenie pod wpływem alkoholu.

Pokaz pierwszej pmocy i ratownictwaStany nagłe u poszkodowanych i ewakuacja

Uczestnicy uczą się udzielać pierwszej pomocy w przypadku zadławienia, drgawek, ataku serca, omdlenia, oraz ewakuują się różnego rodzaju sposobami. W ramach ewakuacji wykorzystywana jest deska ortopedyczna i nosze płachtowe.

Poszkodowany urazowy

Osoby przybywające na punkt uczą się postępowania w przypadku najczęściej spotykanych urazów. Zakłądają różnego rodzaju opatrunki i unieruchomienia. Co pewien czas przygotowywana jest pozoracja ratownicza z wykorzystaniem profesjonalnych środków do charakteryzacji urazów, gdzie uczestnicy udzielają pierwszej pomocy.

Pokaz pierwszej pmocy i ratownictwa w Warszawie i BydoszczyGaszenie pożarów

Uczestnicy ćwiczą użycie gaśnic, koca gaśniczego i działania w zadymieniu. Na punkcie występuje również spartakiada pożarnicza na której uczestnicy przebierają się w dwóch grupach na czas w ubranie strażackie i pokonują tor przeszkód.

Pokaz ratownictwa

Na Państwa życzenie jesteśmy w stanie również przygotować pokazy z udziałem profesjonalnych służb ratowniczych:

  1. Pokaz pierwszej pomocy
  2. Pokaz ratownictwa medycznego
  3. Pokaz ratownictwa wysokościowego
  4. Pokaz ratownictwa wodnego
  5. Pokaz straży pożarnej

Zapraszamy do obejrzenia filmu - pokazu z ćwiczeń dla Ochotniczej Straży Pożarnej Ursus przygowywanych przez nasz Ośrodek. Formę tego typu pokazu z pozorantami i środkami pirotechnicznymi możemy przygotować dla Państwa.

© Ratea - Kurs pierwszej pomocy w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Bydgoszczy i Toruniu